Peercare Projesi’nin Çoğaltıcı Etkinliği Yeşilköy Özel Eğitim Meslek Okulunda Gerçekleştirildi

14.11.19

Profesyonel Olmayan Hasta Bakıcılar için Akran Öğrenme ile Duygusal Zeka Gelişimi (PeerCare – Peer Learning on Emotional Intelligence For Informal Caregivers) Projesi’nin çoğaltıcı etkinliği kapsamındaki pilot eğitim 6-7 Kasım 2019 tarihlerinde Yeşilköy Özel Eğitim Meslek Okulunda gerçekleştirildi. Eğitim farklı gruplarla öğleden önce ve öğleden sonra 2 oturum olarak 22 veli ile yapıldı.

Eğitimde velilere Erasmus+ Programı ve Peercare Projesi anlatıldı. Projede geliştirilen eğitim platformu ( http://peercare.eu/) tanıtılarak nasıl kullanılacağı gösterildi. Eğitime katılan veliler platformu kullanarak deneyimlerini paylaştılar.

İspanya Ulusal Ajansı aracılığıyla desteklenen Peercare Projesi Erasmus+ Programı Ana Eylem 2 Yenilik ve İyi Uygulamaların Değişimi İçin İş Birliği başlığı altında PREDİF (İspanya), Media Creativa (İspanya), H-Foundation (Romanya), COAT Onius (İtalya), Virtual Campus (Portekiz) ve İstanbul Valiliği (Türkiye) ortaklığıyla yürütülmektedir.

Profesyonel olmayan ve engelli bakımı ile ilgilenen bireylerin duygusal zeka becerilerinin geliştirilmesini amaçlayan proje 01.10.2018-30.09.2020 tarihleri arasında yürütülecektir.

 

 

 

 

parasal çözümler