Peercare Projesi’nin Çoğaltıcı Etkinliği Bahçelievler Özel Eğitim Uygulama Okulunda Gerçekleştirildi

14.11.19

Profesyonel Olmayan Hasta Bakıcılar için Akran Öğrenme ile Duygusal Zeka Gelişimi (PeerCare – Peer Learning on Emotional Intelligence For Informal Caregivers) Projesi’nin çoğaltıcı etkinliği kapsamındaki pilot eğitim 25 Ekim 2019 tarihinde Bahçelievler Özel Eğitim Uygulama Okulunda gerçekleştirildi. Eğitim farklı gruplarla öğleden önce ve öğleden sonra 2 oturum olarak 17 veli ile yapıldı.

Eğitimde velilere Erasmus+ Programı ve Peercare Projesi anlatıldı. Projede geliştirilen eğitim platformu ( http://peercare.eu/) tanıtılarak nasıl kullanılacağı gösterildi. Eğitime katılan veliler platformu kullanarak deneyimlerini paylaştılar.

İspanya Ulusal Ajansı aracılığıyla desteklenen Peercare Projesi Erasmus+ Programı Ana Eylem 2 Yenilik ve İyi Uygulamaların Değişimi İçin İş Birliği başlığı altında PREDİF (İspanya), Media Creativa (İspanya), H-Foundation (Romanya), COAT Onius (İtalya), Virtual Campus (Portekiz) ve İstanbul Valiliği (Türkiye) ortaklığıyla yürütülmektedir.

Profesyonel olmayan ve engelli bakımı ile ilgilenen bireylerin duygusal zeka becerilerinin geliştirilmesini amaçlayan proje 01.10.2018-30.09.2020 tarihleri arasında yürütülecektir.

 

parasal çözümler