Log On Back to Life Projesi Kapsamında Öğrenci, Öğretmen ve Velilerin Katılımıyla Okullarda Tartışma Grupları Etkinliği Düzenlendi

02.07.19

2017-1-TR01-KA201-046632 numaralı ve “Log On BackTo Life”  (Hayata Bağlan) isimli proje Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Erasmus+ Okul Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı hibe desteği ile İstanbul Valiliği tarafından 01.09.2017 – 31.08.2019 tarihleri arasında yürütülmektedir.

Projeyle lise öğrencilerinin problemli internet kullanımı sorunu ile baş etme becerileri kazanmasında öğretmen ve velilerin farkındalık, bilgi ve deneyim kazanmaları amaçlamaktadır. Bu amaçla öğretmen, veli ve öğrencilerin aktif katılımıyla problemli internet kullanımının önlenmesi amacıyla katılımcı bir metodoloji geliştirilmesi planlanmıştır. İstanbul’da  7 yedi lisede (Bahçelievler İMMİB Erkan Avcı MTAL,  Büyükçekmece Recep Güngör Anadolu Lisesi,  Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi, Fatih Ahmet Rasim Anadolu Lisesi,  Kadıköy Melahat Akkutlu Anadolu Lisesi, Pendik Tarık Buğra Anadolu Lisesi, Sultangazi Selahaddin Eyyubi MTAL Anadolu Lisesi) öğrenci, veli ve öğretmenlerin katılımıyla tartışma grupları etkinlikleri düzenlenmiştir.

Etkinlikler kapsamında farklı zamanlarda gerçekleştirilen öğrenci, öğretmen ve veli oturumlarında katılımcılara problemli internet kullanımının muhtemel sebepleri, olası sonuçları ve önlemesine ilişkin yöntemler üzerine fikir ve deneyim alışverişinde bulunuldu.

 

 

parasal çözümler