“El Ele Geleceğe” Projesi Öğretmen Eğitimi Gerçekleştirildi

18.01.19

T.C. İstanbul Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü tarafından yürütülen ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak olduğu El Ele Geleceğe: Mülteciler ile Yerel Toplumun Sosyal Uyumunun Sağlanması Amacıyla Yaşam Becerileri Geliştirmesi ve Birlikte Yaşama Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi uygulamaya geçti. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) tarafından desteklenen proje 26 Aralık 2018 tarihinde İstanbul İl Milli Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenmeden Sorumlu Şube Müdürü Sayın Veysi ÇİVİLİBAL’ın açılış programına katılımı ile başladı.

26-28 Aralık 2018 tarihlerinde T.C. İstanbul Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşen Öğretmen Eğitimi’nde 6 ilçeden (Esenler, Küçükçekmece, Başakşehir, Güngören, Zeytinburnu ve Sancaktepe) belirlenen 20 öğretmenimiz sosyal uyumu destekleyici etkinlik temelli eğitim aldılar. Eğitim alan öğretmenler proje kapsamında okullarda eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler ve Türk öğrencilerin birlikte yer alacağı eğitimler düzenleyerek sosyal uyumu destekleyeceklerdir.

Verimli geçen üç günlük eğitimin son gününde İstanbul Vali Yardımcısı Sayın Mehmet Ali ÖZYİĞİT, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği temsilcileri Sayın Fatih ALKADAH ve Sayın Can VODİNA eğitimi ziyaret ederek katılımcılara sertifikalarını takdim ettiler.

 

 

parasal çözümler