Endeavor Türkiye’nin Hayata Geçirdiği “Scaleup Girişimci Hızlandırma Programı”

28.12.18

Endeavor Türkiye’nin İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenen, İstanbul Valiliği ve Bahçeşehir Üniversitesi ortaklığında ve P&G Türkiye iş birliği ile hayata geçirdiği ScaleUp Girişimci Hızlandırma Programı’nın lansmanı; 21 Aralık Cuma günü proje ortakları, destekçileri ve girişim ekosistemi paydaşlarının katılımı ile Kolektif House ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Endeavor Türkiye’nin başlatacağı ScaleUp Programı kapsamı ve hedef kitlesi itibariyle Türkiye’de ilklerden biri olup, girişimcilik ekosistemine yeni ve farklı bir değer önerisi getirmeyi hedefliyor. Şubat 2019’da başlayacak ilk dönemine 20 girişimi kabul etmeye hazırlanan ScaleUp Girişimci Hızlandırma Programı, girişimlere özel olarak hazırlanmış içerik ve destekleri ile globalleşme ve ölçeklenerek büyüme hedefine ulaşmalarına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Açılış konuşmalarını; Endeavor Türkiye adına Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli, Bahçeşehir Üniversitesi adına Kuluçka ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi YK Üyesi Dr. Selçuk Tuzcuoğlu, İstanbul Valiliği adına İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü, P&G adına, Türkiye ve Kafkasya Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu’nun yaptığı toplantının ana konuşmacısı ise M. Serdar Kuzuloğlu oldu.

Serdar Kuzuloğlu’nun konuşmasının ardından Endeavor Türkiye Genel Sekreteri Aslı Kurul Türkmen’in yönettiği ScaleUp Girişimci Paneli’ne, Endeavor Girişimcileri; Armut Kurucu ve CEO’su Başak Taşpınar Değim, Insider Kurucu Ortağı ve CEO’su Hande Çilingir ve Binnaz & Faladdin Kurucu Ortağı & CEO’su Sertaç Taşdelen katılarak girişimcilik dünyasının merak edilenlerini ve uluslararası arenada yaşadıkları tecrübeleri paylaştılar.

parasal çözümler