Yarının Liderleri Gençlerle Spor Alanında Politika Reformları Projesi Bölge Toplantısı İçin Başvurular Başladı

03.12.18

infopackistlogoww-

Yarının Liderleri Gençlerle Spor Alanında Politika Reformları Projesi Bölge Toplantısı İçin Başvurular Başladı

Yarının Liderleri Gençlerle Spor Alanında Politika Reformları Projesi, Erasmus+ KA3 Gençler ve Politika Yapıcılar Arasındaki Yapılandırılmış Diyalog Programı kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmektedir. 2018-1-TR01-KA347-057549 sözleşme numaralı proje Genç Girişim Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin koordinatörlüğünde; İstanbul Valiliği, Hacettepe Üniversitesi, Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı Ordu Gençlik Merkezi ortaklığında 04.10.2018 ve 30.04.2019 tarihleri arasında yürütülecektir.

Projenin amacı; ulusal spor politika önerileri oluşturulmasını sağlamak adına politika yapıcıların, uzmanların ve gençlerin bir araya gelerek tartışabilecekleri, çözüm üretebilecekleri bir bölge toplantısı ve bir ulusal toplantı düzenleyerek sporla ilgili gençlik politikalarının geliştirilmesine katkı sağlamaktır. Proje kapsamında ülkemizdeki spor politikalarının geliştirilmesi ve bu politikalara katkı sağlanması için politik düzeyde ve sivil toplum düzeyinde neler yapılabileceğini konuşmak ve tartışmak üzere faaliyetler (81 ili içeren bölgesel toplantı ve ulusal zirve) yürütülecektir. Bu kapsamda spor politikaları hakkında gençleri bilgilendirme oturumları, atölye çalışmaları, yuvarlak masa toplantıları ve tartışmalar gerçekleştirilecek ve tüm bu çalışmaların sonunda rapor hazırlanacaktır. Projenin hedefi; başta gençlerin spor politikalarına aktif katılımın sağlanmasıdır. Projeyle spor politikalarının geleceği inşa edecek genç bireylerin istekleri doğrultusunda şekillenmesine imkan sağlanması ve toplumun her kesiminden katılım sağlayacak gençler (18-30 yaş ) aracılığıyla toplumun tamamına fayda sağlayacak politikalar geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Proje kapsamında 01-03 Şubat 2019 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek bölge toplantısı başvuru işlemlerini aşağıdaki linkten gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru formu için tıklayınız

parasal çözümler