DIGCONSUM Projesinin Açılış Toplantısı İspanya’da Gerçekleştirildi

22.10.18

Dijital Olarak Yetkin Kullanıcılar İçin Eğitim İçeriğinin Geliştirilmesi (DIGCONSUM-Training Path and OERs for Digitally Competent Consumers) projesinin açılış toplantısı 17-18 Ekim 2018 tarihinde İspanya’nın Vittoria-Gasteiz şehrinde gerçekleştirildi.

Projenin, İspanya Ulusal Ajansına  başvurusu Disputacion Foral de Alava tarafından Erasmus+ Programı Ana Eylem 2 Yenilik ve İyi Uygulamaların Değişimi İçin İş Birliği başlığı altında gerçekleştirildi. 01.09.2018-31.08.2020 tarihleri arasında yürütülecek olan projenin ortaklık yapısında Unione Nazionale Consumatori Umbria (İtalya), European Conferadarations for Young Enterpreneurs (Belçika), Disputacion Foral de Alava ve Media Creativa (İspanya), Social Cooperative Enterprise Drosostalita (Yunanistan), ve İstanbul Valiliği (Türkiye) olmak üzere 7 kurum bulunmaktadır.

Projede dijital tüketicilerin yetkinliklerinin artırılması hedeflenmektedir. Bu kapsamda becerileri geliştirmek için eğitim müfredatı ve çevrimiçi eğitim platformu geliştirilecektir.

 

parasal çözümler