“CAN KARDEŞ AİLE” PROJESİ İLE ANNELİK OKULU VE SOSYAL UYUM ETKİNLİKLERİ

24.07.18

“Can Kardeş Aile” projesiyle Küçükçekmece ilçesinde yaşayan, ilkokul ve ortaokul düzeyinde öğrenim gören ve tek ebeveynli ailelerin (babası veya annesi vefat etmiş) çocuklarının kişisel ve eğitsel gelişim imkânlarına ulaşmalarının kolaylaştırılması, ailenin var olan durumunu korumak ve sürdürmekle görevli ebeveynin psikolojik ve sağlık sorunlarına yakalanma riskinin ve aile devamlılığının sürdürülmesi konusunda destek sağlanarak, olası diğer risklerin en aza indirgenmesi hedeflenmektedir.

 

“Can Kardeş Aile” projesi İstanbul Valiliğinin koordinatörlüğünde Küçükçekmece Kaymakamlığı, Küçükçekmece Belediyesi ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ortaklığıyla yürütülmektedir. Proje kapsamında 21-23 Temmuz 2017 tarihlerinde İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinin Halkalı Yerleşkesinde babalarını kaybetmiş çocuklara ve annelerine yönelik bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Etkinlik çerçevesinde annelere yönelik “Annelik Okulu” başlığı altında, çocuk psikolojisi ve tek ebeveyn olmanın zorluklarıyla mücadele etme yolları üzerine eğitimler verildi. Anneler eğitim alırken, çocuklara yönelik çeşitli oyun ve aktiviteler düzenlendi.

 

Proje ofisi hakkında bilgi almak için http://istanbulproje.gov.tr/index.php/2016/08/10/can-kardes-aile-proje-ofisimiz-acilmistir/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Projeyle ilgili haber linkleri:

http://www.hurriyet.com.tr/cocuklar-icin-can-kardes-projesi-40528049

http://www.star.com.tr/guncel/can-kardes-aile-projesi-anneleri-kucukcekmece-kaymakami-ile-bulustu-haber-1245226/

 

parasal çözümler