“REFUSKILLS” PROJESİ’NİN 6. TOPLANTISI İTALYA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

16.05.18

İstanbul Valiliği tarafından Erasmus+ Programı Stratejik Ortaklıklar Anahtar Aktivite 2 kapsamında yürütülmekte olan RefuSkills (Mülteci Eğitimi ve İstihdamı için Yeterlilik Değerlendirmeleri: ECVET ve Yetenek Bankası ile Hızlı Yol) isimli projenin altıncı uluslararası toplantısı 14-15 Mayıs 2018 tarihlerinde “EuroCons Förderagentur GmbH” kurumunun ev sahipliğinde İtalya’nın Roccalvecce kentinde yapıldı.

Proje kapsamında; mültecilerin yeterlilik ve becerilerinin online platform üzerinde dokümantasyonu yapılarak bir yetenek bankasının oluşturulması hedeflenmektedir. Roccalvecce’de gerçekleştirilen toplantıda, platforma son şekli verilmek üzere gerekli fikir alışverişinde bulunularak Kasım ayında İspanya’da gerçekleşecek olan çoğaltıcı etkinlik öncesi platformun test uygulamasının tamamlanması kararlaştırıldı. Platformun test uygulamasının koordinatörlüğü İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü tarafından yapılacaktır. Platformun ortak kurumların yanı sıra mülteciler tarafından da test edilmesi planlanmaktadır.

RefuSkills projesi Türkiye, Norveç, Portekiz, Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, İtalya ve Belçika’dan toplamda 14 kurumun eşgüdümünde yürütülmekte olup, projeyle mültecilerin istihdamının arttırılmasını hedeflemektedir. Projenin planlanan bitiş tarihi 31 Aralık 2018’dir.

Proje hakkında daha fazla bilgi almak için https://skillstools.eu/refuskills/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

parasal çözümler