So-VET PROJESİ’NİN 4. TOPLANTISI İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

26.04.18

İstanbul Valiliği tarafından Erasmus+ Programı Stratejik Ortaklıklar Anahtar Aktivite 2 kapsamında yürütülmekte olan “So-VET – Genç İşsizliğe Bir Alternatif Olarak Sosyal Girişimcilik” (Social Entrepreneurship as an Alternative to Youth Unemployed) isimli projenin dördüncü uluslararası toplantısı 25 Nisan 2018 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

İstihdam, eğitim veya öğretim sürecinde olmayan kişilere (NEETs) yönelik olan ve genç işsizliğini azaltmayı hedefleyen proje kapsamında, sosyal girişimciliğin genç işsizliğe bir alternatif olarak geliştirilmesi planlandı. Proje kapsamında sosyal girişimcilik üzerine eğitim içeriği hazırlandı. İçerik e-öğrenme platformu üzerinden kullanıma açılarak söz konusu içeriğin mevcut müfredata entegre edilmesine yönelik kılavuz hazırlandı.

İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, eğitim içeriği ve kılavuz hakkında ortaklar arasında fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantıda imzalanacak olan mutabakat metninin ayrıntıları da görüşüldü.

2018 yılının Ağustos ayında bitmesi planlanan So-VET Projesi Makedonya (FACE), İsveç (KTH), Yunanistan (IED), Birleşik Krallık (BTTF), İtalya (JUMP) ve Türkiye (MAKRO ve ISEM) ortaklığında yürütülmektedir.

Proje hakkında daha fazla bilgi almak için http://sovet-project.eu/tr/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

parasal çözümler