“CAN KARDEŞ AİLE” PROJESİ İLE ANNELİK OKULU 2018

19.04.18

“Can Kardeş Aile” projesi İstanbul Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğünün koordinatörlüğünde yürütülmektedir. Projenin ortakları Küçükçekmece Kaymakamlığı, Küçükçekmece Belediyesi ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesidir. Proje kapsamında 18 Nisan 2018 Çarşamba günü Uzman Psikolog Fatma YAĞCI tarafından Küçükçekmece İmam Hatip Lisesinde “Annelik Okulu” başlıklı eğitim gerçekleştirildi.

2017 yılı 21-23 Temmuz tarihlerinde İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinin Halkalı Yerleşkesinde gerçekleşen eğitimlerden memnun ayrılan annelerin talepleri doğrultusunda, söz konusu eğitimler yeniden düzenlendi. Ücretsiz olarak gerçekleştirilen eğitimlerde çocuk psikolojisi ve tek ebeveyn olmanın zorluklarıyla mücadele etme yolları anlatıldı.

“Can Kardeş Aile” projesi; Küçükçekmece ilçesinde yaşayan, ilkokul ve ortaokul düzeyinde öğrenim gören ve tek ebeveynli ailelerin (babası veya annesi vefat etmiş) çocuklarının kişisel ve eğitsel gelişim imkânlarına ulaşmalarının kolaylaştırılmasını, ailenin var olan durumunu korumak ve sürdürmekle görevli ebeveynin psikolojik ve sağlık sorunlarına yakalanma riskinin ve aile devamlılığının sürdürülmesi konusunda destek sağlanarak, olası diğer risklerin en aza indirgenmesini hedeflenmektedir.

 

Proje ofisi hakkında bilgi almak için http://istanbulproje.gov.tr/index.php/2016/08/10/can-kardes-aile-proje-ofisimiz-acilmistir/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Proje ile ilgili haber linkleri:

http://www.hurriyet.com.tr/cocuklar-icin-can-kardes-projesi-40528049

http://www.star.com.tr/guncel/can-kardes-aile-projesi-anneleri-kucukcekmece-kaymakami-ile-bulustu-haber-1245226/

 

parasal çözümler