“YAŞAMA GÜZELLİK KATIYORUZ” PROJESİ SERTİFİKA TÖRENİ

18.04.18

Avustralya Hükümeti tarafından finanse edilen ve Avustralya Dışişleri ve Ticaret Bakanlığının yurtdışı elçilikleri kanalıyla yönetilen Doğrudan Yardım Programı (DAP) isimli esnek ve küçük hibe programı tarafından desteklenen  “Yaşama Güzellik Katıyoruz” projesi İstanbul Valiliğinin koordinatörlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı ve Geleceğin Eğitimi Derneği ortaklığında yürütülmektedir.

“Yaşama Güzellik Katıyoruz” projesinin sertifika töreni 17 Nisan 2018 Salı günü proje ortağı İstanbul Aydın Üniversitesinin Florya Yerleşkesinde gerçekleştirildi. 9 hafta süresince Türkçe ve kuaförlük eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Tören öncesinde İŞKUR İl Müdürlüğü ve İl Göç İdaresi Müdürlüğünde görevli uzmanlar tarafından kursiyerlere çalışma izni, iş bulma ve kurma konularında bilgi verildi.

Kurs boyunca kursiyerler çeşitli etkinliklere katılarak saç bakım ve güzellik konularında fuar ziyaretlerinde bulundular.

 

 

parasal çözümler