AVUSTRALYA’NIN TÜRKİYE BÜYÜKELÇİSİ “YAŞAMA GÜZELLİK KATIYORUZ” PROJESİNE ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

16.03.18

Avustralya Dışişleri ve Ticaret Bakanlığının yurtdışı elçilikleri kanalıyla yönetilen Doğrudan Yardım Programı (DAP) isimli esnek ve küçük hibe programı tarafından desteklenen “Yaşama Güzellik Katıyoruz” projesi kapsamında Suriyeli 32 kadına Türkçe ve kuaförlük eğitimleri verildi. Avustralya’nın Türkiye Büyükelçisi MarcInnes-Brown “Yaşama Güzellik Katıyoruz”  projesi kapsamındaki eğitim faaliyetini yerinde izlemek için 15 Mart 2018 Perşembe günü İstanbul Aydın Üniversitesine ziyaret gerçekleştirdi.

Büyükelçi, İstanbul Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Harun Yaman ile görüşerek projenin gidişatı hakkında bilgi aldı. Eğitimci ve kursiyerlerle de görüş alışverişinde bulunan Büyükelçi, projeye dair olumlu izlenimlerini aktardı.

Proje kapsamındaki eğitimler İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından, kursiyerlerin ulaşım ve yemek ihtiyaçları İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlandı. Kursiyerlerin seçimi konusunda gerekli olan destek İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından sağlandı. Kursiyerlere; Göçmenler ve Sığınmacılar Dayanışma Derneği, Zeytin Ağacı Derneği ve Kadın Dayanışma Vakfı aracılığıyla ulaşılmış olup, söz konusu sivil toplum kuruluşları eğitim süresince kursiyerlerin çocuklarına kreş hizmeti sağlamıştır.

Avustralya’nın Türkiye Büyükelçisi MarcInnes-Brown’un ziyareti ile ilgili haber linkine aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

http://www.hurriyet.com.tr/suriyeli-30-kadin-yasamlarina-guzellik-katiyor-40773601

 

parasal çözümler