‘‘YAŞAMA GÜZELLİK KATIYORUZ’’ PROJESİ BAŞLADI

14.02.18

‘‘YAŞAMA GÜZELLİK KATIYORUZ’’ PROJESİ BAŞLADI

Avustralya Hükümeti tarafından finanse edilen ve Avustralya Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı’nın yurtdışı elçilikleri kanalıyla yönetilen Doğrudan Yardım Programı (DAP) isimli esnek ve küçük hibe programı tarafından desteklenen “Yaşama Güzellik Katıyoruz” isimli proje kapsamında verilecek olan eğitim faaliyetleri 6 Şubat 2018 tarihinde başladı

İstanbul Valiliğinin koordinatörlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı ve Geleceğin Eğitimi Derneği ortaklığında yürütülen proje kapsamında Suriyeli 30 kadına 9 hafta süresince Türkçe ve kuaförlük eğitimleri verilmesi planlandı.

Proje kapsamındaki eğitimler İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından, kursiyerlerin ulaşım ve yemek ihtiyaçları İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanmaktadır. Kursiyerlerin seçimi konusunda gerekli olan destek İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından sağlandı. Kursiyerlere; Göçmenler ve Sığınmacılar Dayanışma Derneği, Zeytin Ağacı Derneği ve Kadın Dayanışma Vakfı aracılığıyla ulaşılmış olup, söz konusu sivil toplum kuruluşları eğitim süresince kursiyerlerin çocuklarına kreş hizmeti sağlamaktadır.

 

Facebook: AustraliaInTurkey

Twitter: @AusAmbTurkey

DAP: #DirectAidProgram

parasal çözümler