PERAKENDE YETERLİLİK GELİŞTİRME VE BELGELENDİRME MERKEZİ KURULDU

13.02.18

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, Kategori Mağazacılığı Derneği tarafından yürütülen ve Valiliğimizin ortağı olduğu TR10/16/YNY/0214 sayılı PERAVOC Projesi kapsamında Perakende Yeterlilik Geliştirme ve Belgelendirme Merkezi kuruldu.
Perakende Yeterlilik Geliştirme ve Belgelendirme Merkezi (PERAVOC ) projesi, İstanbul’da yaklaşık 350 bin kişinin istihdam edildiği organize perakende sektöründeki firmaların bilişim teknolojileri alanında insan kaynağı kapasitelerinin geliştirilmesi ve uluslararası standartlarda mesleki yeterliliklerinin belgelendirilmesi için üniversite ve özel sektör iş birliği ile yenilikçi bulut bilişim altyapısına sahip Sabit ve Mobil VOC Test Merkezi’nin kurulmasını amaçlamaktadır.
Kurulan merkezde bilişim teknolojileri alanlarında sınav yapılması ve mesleki yeterliliklerin belgelendirilmesi sağlanacaktır. Bu VOC Test Merkezi ile birlikte oluşturulan Perakende Kariyer Platformu da İstanbul’da yenilikçi çalışmalar yürüten organize perakende sektöründe bilişim teknolojileri personeli istihdam eden firmaların özellikle bilişim teknolojileri alanında mesleki yeterlilik belgesine sahip insan kaynağına erişim kapasitelerinin artırılması sağlanacaktır.
Ayrıca proje kapsamında Kağıthane Halil Rıfat Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde eğitim gören yaklaşık 250 öğrenciye yönelik 12 Şubat 2018 Pazartesi günü Perpa Konferans Salonunda “Perakende Kariyer Günü Etkinliği” düzenlendi.
Proje hakkında daha fazla bilgi almak için http://www.peravoc.com/sitesini ziyaret edebilirsiniz.

parasal çözümler