SPOR DEĞERLERİNE BAĞLAN (GETVAL – GET ADDICTED TO SPORT VALUES) “Takım Oyunu” Konulu Çalıştay

15.12.17

Avrupa Komisyonu Eğitim, Görsel İşitsel ve Kültür Yürütme Ajansı tarafından finance edilen, 2016-3636/001-001 sözleşme numaralı ‘‘Spor Değerlerine Bağlan’’ (GETVAL – GET ADDICTED TO SPORT VALUES) isimli projenin koordinatörü TDM 2000 International (İtalya), proje yerel ortakları ise İstanbul Valiliği ve Kartal İhsan Zakiroğlu Ortaokuludur. Proje kapsamında 15 Aralık 2017 tarihinde İhsan Zakiroğlu Ortaokulunda 3 çalıştay gerçekleştirilmiştir.

 

“Takım Oyunu” isimli ilk çalıştayda İhsan Zakiroğlu Ortaokulu öğretmenlerinden Serhat EVCİMEN’in yönetiminde öğrencilere takım ruhu bilinci kazandırılması amacıyla etkinlikler düzenlendi.

 

6-3

6-5

 

İhsan Zakiroğlu Ortaokulunda görevli Beden Eğitimi Öğretmeni Ali AKKAYA tarafından yönetilen ikinci çalıştayda ise engelli bireylerin sosyal ve spor alanında yaşadıkları zorluklar hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla öğrencilerin “Zilli Top Oyunu” etkinliğine katılımları sağlandı.

55

 

6-2

Son olarak, İhsan Zakiroğlu Ortaokulunda görevli Beden Eğitimi Öğretmeni Mustafa Engin GÖNÜLTAŞ tarafından engelli öğrencilere sporda engel olmadığının gösterilmesi ve kendilerini bir sporcu olarak algılamalarını sağlayarak özgüvenlerinin artırılması amacıyla onlara özel hazırlanan spor aktiviteleri etkinlikleri düzenlendi.

parasal çözümler