Denetimli Serbestlik Sanat ve Girişimcilik Merkezi Projesi Sergi Açılışı

01.12.17

“TR10/16/GRM/0067 Denetimli Serbestlik Sanat ve Girişimcilik Merkezi Projesi” İstanbul Kalkınma Ajansının desteği ile Bakırköy Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir. İstanbul, Silivri ve İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlükleri, İstanbul Valiliği ve Aydın Üniversitesi projenin ortağıdır. Proje; denetimli serbestlikten faydalanan ve bağımlılık riski taşıyan yükümlülerin iş bulma ve iş kurma konusundaki dezavantajlı durumlarını, uzmanlar tarafından verilen atölye eğitimleri ve girişimcilik seminerleriyle bireyleri topluma yeniden kazandırmayı hedeflemektedir.

Proje kapsamında 1200 yükümlünün ilgi alanlarına göre; müzik, seramik, cam, ebru ve mum atölyelerinde eğitim alması, 4500 yükümlünün girişimcilik seminerine katılması, 120 yükümlünün uygulamalı girişimcilik eğitimine katılması, 1800 yükümlünün yaşam ve kariyer danışmanlığı hizmeti alması hedeflenmiştir.

Mum, seramik, ebru ve cam atölyelerinde yükümlüler tarafından üretilen 100’ün üzerinde eser, 29 Kasım – 1 Aralık 2017 tarihleri arasında Bakırköy Adliyesinde sergilenmiştir. 29 Kasım Çarşamba günü gerçekleşen açılış törenine Bakırköy Kaymakamı Nazmi GÜNLÜ,  Bakırköy Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Recep KARAMAN, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri Hikmet GÜLAY, Zülkarneyn KISIK, Mehmet DEMİR, Muhittin BAYIRKÖYLÜ, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hacı Hasan BÖLÜKBAŞI, Bakırköy ve İstanbul Adliyesinde görevli cumhuriyet savcıları ve hâkimler, İstanbul Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Harun YAMAN, Bakırköy, İstanbul, İstanbul Anadolu ve Silivri Denetimli Serbestlik Müdürleri, İstanbul Kalkınma Ajansı yetkilileri, proje yürütme ekibi, Bakırköy Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli ile Bakırköy Adliyesinde görevli personeller katılmıştır. Açılışta; Denetimlik Serbestlik Müdürü Soydan ÇETİNKAYA, İstanbul Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Harun YAMAN ve Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hikmet GÜLAY konuşma yapmıştır.

parasal çözümler