Basın Duyurusu Spor Değerleri Uluslararası Projesi Aktiviteleri Açılışı “GETVAL GET ADDICTED TO SPORT VALUES (SPOR DEĞERLERİNE BAĞLI KAL)”

15.02.17

15 Mart 2017 tarihinde genç nesiller için olumlu tutum ve davranışların gelişimini sporun değerlerini kullanarak geliştirmeyi amaçlayan GETVAL – GET ADDICTED TO SPORT VALUES isimli uluslararası projenin açılışı yapılacaktır. Proje yürütücülüğü İtalya’dan TDM2000 tarafından yapılan projeye 5 ülkeden (İtalya, Yunanistan, Türkiye, Malta ve Romanya) toplamda 10 tane kamu ve özel organizasyon ortak olarak katılacaktır. İstanbul Valiliği, Bari Belediyesi, Girit İlk ve Orta Okul Eğitimi Bölgesel Müdürlüğü, Yaş Gençlik ve Spor Müdürlüğü, EURODEMOS, TDM Malta, Malta Genç Futbol Takımını ve İtalya Atletizm Federasyonu ortak kurum ve kuruluşlardır.

18 ay boyunca sürecek olan aktivitelerle ile binlerce Avrupalı gence ulaşılması hedeflenmektedir. Uluslararası eğitimlerin, kursların, çalışma atölyelerinin, konferansların ve farkındalık kampanyalarının dahil olduğu birçok etkinlik proje sürecinde hayata geçirilecektir. Bu etkinliklerin yanı sıra ortak ülkelerce çeşitli turnuvalar, yarışmalar ve heyecan verici spor köyleri gibi etkinlikler de bu süre zarfında hayata geçirilecektir.

Projenin ana amaçlarından olan eğitim ve spor alanlarının birbiriyle bağlantılı hale getirilmesi için okul ve spor kulüplerinin bir araya getirilmesine ekstra özen gösterilecektir. 15 Mart 2017’de İtalya’nın Cagliari kentinde proje boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerin planlamasına başlanacaktır. Çalışma atölyelerinin ve sergilerin düzenlenmesi ve katılımcıların sportif etkinliklerde yer almaları ön görülmektedir.

Projeye ait gelişmeleri ve haberleri düzenli olarak http://sportvalues.eu internet adresinden ve Facebook/Instagram: @SportValuesEU; Twitter: @sportvalues sosyal medya adreslerinden takip edebilirsiniz.

parasal çözümler