“Can Kardeş Aile” Proje Ofisimiz Açılmıştır.

10.08.16

İstanbul Valiliği ile Küçükçekmece Kaymakamlığı, Küçükçekmece Belediyesi ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi arasında 26 Nisan 2016 tarihinde protokolü imzalanarak yürürlüğe giren “Can Kardeş Aile” Projemiz kapsamında İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nin Halkalı Yerleşkesi içerisinde kurulan proje ofisimiz hizmet vermeye başlamıştır.

Projenin genel amacı; Küçükçekmece ilçesinde yaşayan, babasını kaybetmiş yetim çocuklar ile annelerinin, tek ebeveynli aile olmaları nedeniyle karşılaştıkları sosyoekonomik zorluklarla mücadele edebilme becerilerinin arttırılması, sağlıklı aile ortamı oluşturabilmelerinin kamu kurum ve kuruluşlarınca profesyonel bir biçimde desteklenebilmesi amaçlanmaktadır. Küçükçekmece İlçesi sınırlarında ikamet eden tek ebeveynli ailelerin 6-11 yaş arası çocuklarına sosyal, psikolojik ve manevi anlamda destek olmak hedeflenmektedir. Öte yandan İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nin pilot uygulama aşaması için tespit edeceği 30 annenin de psikolojik destek ihtiyacı belirlenecek ve ihtiyaca uygun hizmet verebilmek amacıyla ön test-son test uygulamaları yürütülecektir.

Proje ofisimizde, proje faaliyetlerimizin yanı sıra Küçükçekmece Belediyesi psikologlarınca planlanacak olan söz konusu psikolojik destek hizmetleri uygulanacaktır. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi psikoloji bölümü öğrencileri de projemize destek verecektir.

Projemiz kapsamında ilk etapta 613 çocuğa ulaşılması amaçlanmaktadır. Söz konusu yetim çocukların yanı sıra yaklaşık 20 öksüz çocuk ile babaları da projemiz kapsamına dahil edilmiştir. Projemizin süresi 10 ay olarak belirlenmiş olmakla birlikte daha fazla öksüz veya yetim çocuk ile anne-babaya ulaşabilmek amacıyla projemizin sürdürülebilirliği tüm ortaklarca hedeflenmektedir.

parasal çözümler